Se afișează postările cu eticheta De ziua presedintelui. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta De ziua presedintelui. Afișați toate postările

luni, 4 noiembrie 2013

Bunicul

La mulţi ani, bunicule ! - pare că-i spune micuţa  nepoţică, iar bunicul pare tare încântat.... ca orice bunic,de altfel. Eu îi urez multă sănătate şi  ca micuţa  Sofia  să-l facă şi străbunic ! La mulţi ani, domnule preşedinte !

vineri, 4 noiembrie 2011

Happy Birthday Mr.President !


A strans toamna dupa toamna
Si-a ajuns cu ele-n iarna
Si-abia atunci si-a dat el seama
Ca nu-i iarna cum e vara...

Vrand sa faca iarna vara
Ne-a ferit sa derapam
Ne-ntrebam acuma iara
Oare nu ne scufundam?

Si pentru ca "Gentlemen Prefer Blondes":