Se afișează postările cu eticheta De amuzament. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta De amuzament. Afișați toate postările

sâmbătă, 10 ianuarie 2015

Cap de afiş...

Pentru că  îmi place să mă uit la reclame am să încerc să realizez şi eu una .Am găsit un personaj care merită să fie adus în atenţia publicului larg . Drept urmare vi-l prezint  pe viitorul  marele terapeut :
                                               CIORICĂ   ŢÂRU
(este negru ca o cioară şi subţire ca un ţâr)

a....despre mine-i vorba ? Pe bune...eu absorb energiile negative...am şi o asistentă.. priviţi :

da,da...eu sunt Milka....
mai precis Prinţesa Milka
Capacitatea  lor terapeutică a fost deja  experimentată. După o şedinţă de terapie somnul relaxant vă este garantat :


luni, 26 mai 2014

Minutul de cultură şi ....amuzament





Scăpaţi de emoţiile create de alegerile europarlamentare, de noaptea albă plină de socoteli politice şi de palpitaţiile create de această zi care va zgudui din temelii politica românească urmărind timp de 45 de secunde un recital de muzică clasică. La pian  o viitoare mare pianistă...asta dacă nu s-a răzgândit deja....

luni, 27 mai 2013

Zâmbiţi, vă rog !




Formulă de politeţe pentru gazde:
-Ce păcat că, în sfârşit, plecaţi!

Beneficiile căsătoriei :
- Am fost oarbă şi surdă când te-am luat! strigă soţia furioasă.
- Vezi, draga mea, răspunde soţul calm, de câte boli te-am vindecat?

Fără alternativă:
Adam şi Eva se plimbă prin Paradis.
 Eva: - Adam, mă iubeşti? 
 Adam: - Am vreo alternativă?

La medic :
Voi folosiţi  CALGON ?

Vrem şi noi la iarbă verde !

Era necesar să schimbăm tapetul :
Noapte bună !

duminică, 14 aprilie 2013

Ce cauţi tu în viaţa mea ?

  E un cântec vechi  pe care , cu siguranţă ,vi-l reamintiţi. Şi iată câteva imagini în care cel puţin unul din cele două personaje pare că ar pune această întrebare :














 



 Şi sa-l ascultăm  interpretat  de Ştefan Iordache si Monica Anghel :
 



duminică, 31 martie 2013

Ora de vara

Am trecut la ora de vara ....Cine a tras ceasul dupa el ?


vineri, 8 martie 2013

Iubiti-ne de ziua noastra....

.....oferindu-ne flori , neaparat flori....

cu cat mai mare buchetul cu atat mai adorabil baiatul ...
.....bomboane.....


si nu incercati sa intelegeti de ce ne plac florile si bomboanele... De fapt  " Femeile sunt creaturi menite sa fie iubite, nu întelese." spunea Oscar Wilde si degeaba incercati sa intelegeti  pentru ca

Femeia
"E cartea ce ne-am tot dorit-o,
Din vremea când eram baieti;
Din scoarta-n scoarta am citit-o
Si tot suntem analfabeti!"
recunoaste Constantin Tone.....
Deci,nu va pierdeti vremea degeaba  si mai bine ....iubiti-ne  si  pe muzica lui Mozart....priviti cum se face:


luni, 4 martie 2013

Rugaciunea de seara...

...daca tot a fost Ziua mondiala de rugaciune a femeilor....
Am sa va arat rugaciunea unei femei  gasita pe internet (rugaciunea ,nu femeia),unei femei maritate....Iat-o :





rugaciunea unei fetite:

rugaciunea unui baietel si a prietenului sau :
rugaciunea unei pisici supraponderale :
O noapte buna sa aveti !


sâmbătă, 26 ianuarie 2013

Banc...

....bun de utilizat ca atare....

"Intr-o dimineata, in timp ce luau micul dejun, o femeie i-a spus sotului sau:
        - Fac pariu ca habar n-ai ce zi e  astazi.
        - Cum sa nu stiu? o intreba el indignat. Cum crezi ca as fi putut uita?
Dupa ce a spus acestea, s-a ridicat de la masa si a plecat la lucru.  
  La ora 10 dimineata suna cineva la usa . Femeia deschise si primi o cutie plina cu trandafiri rosii.
    La pranz primi o cutie din bomboanele ei preferate de ciocolata, iar mai tarziu un butic ii livra o rochie creata de un designer.
    Femeia de-abia astepta sa se intoarca sotul ei acasa.
        - Prima data florile, dupa aceea ciocolata si in cele din urma rochia!, exclama ea entuziasmata.
N-am petrecut niciodata intr-un mod mai fascinant Ziua Mediului!"







duminică, 20 ianuarie 2013

Zambetul de duminica seara....

Mai avem timp pentru un zambet si pentru a ne satisface o curiozitate....Intai fetele pentru ca ele sunt mai curioase...




Dar si baietii sunt curiosi....
Noapte buna !

marți, 8 ianuarie 2013

Kiss me,honey,honey...

....e dorinta  interpretei de jazz Shirley Bassey (n.8 ianuarie 1937) manifestata intr-un cantec  pe care il veti asculta cu placere  :


Si sa ne amuzam un pic :













luni, 7 ianuarie 2013

Salvati sufletul lui Ionel

 Cu toate ca mamica lui   ii spunea doar vorbe bune si nu-l scotea din  "Ionelul  mamii", "puisorul mamii ",ba chiar "romanasul mamii" :




iar mandra il tot  chema seara pe la ea:






 Ionel a prins  un obicei rau : s-a apucat de bautura ....



 Degeaba ii spune toata lumea sa nu mai bea .....




Lansez acest strigat de ajutor:  "SOS "  pentru a-l salva pe Ionel de la inec.....in bautura.....desi am citit pe internet ca : " cel caruia destinul i-a pregatit o moarte prin spanzuratoare  , sigur nu se va ineca !"






duminică, 2 decembrie 2012

Vine rapidul....



Puiul de melc se roagă de mama lui:
- Mamă, lasă-mă, te rog, să trec calea ferată!
- Acum nu se poate, dragă Fulgeraş. Peste cinci ore vine rapidul de Bucureşti.


luni, 26 noiembrie 2012

Zambetul de noapte buna ....

Hai sa-ti spun un banc ....
O găină produce un ou de juma' de kil.
                 Presă, televiziuni, interviuri, toţi pe găină:
                 - Cum aţi reuşit performanţa?
                 - Secret de familie.
                 - Planuri de viitor?
                 - Să fac un ou de un kil.
                 ...Îl iau în bliţuri şi pe cocoş:
                 - Cum aţi reuşit performanţa?
                 - Secret de familie.
                 - Planuri de viitor?
                 - Să-i sparg faţa struţului...

La cantina scolii elementare catolice:
La ora pranzului, copiii stateau cuminti la coada in cantina scolii elementare catolice. In capul mesei era un cos mare cu mere.
O calugarita scrisese un bilet: "Ia UN SINGUR mar. Domnul e cu ochii pe mere!"
Mai departe, pe linie, erau prajiturile cu ciocolata.
Un copil poznas adaugase o nota: "Ia cate vrei! Domnul e cu ochii PE MERE! "







Fuga din spital:
De ce ai fugit din sala de operatie inainte de a fi operat?
- Pentru ca infirmiera spunea tot timpul: Curaj, nu va fie teama, e o
operatie usoara!
- Pai si?... asta nu te-a linistit?
- Nu. Pentru ca vorbea cu chirurgul!

Intoarcerea din deplasare:
Sotul unei blonde se întoarce din deplasare si gaseste în pat un tip gol. Deschide dulapul si da de sotie:
- De câte ori sa-ti spun? El trebuie sa se ascunda, nu tu!


Repros
Ea catre el:- Logodnicul lui Lili este mai tandru ca tine, ii spune mereu "perla mea"!
- El este bijutier. Eu sunt ginecolog.Cum ai vrea sa-ti spun?



sâmbătă, 24 noiembrie 2012

Cand nu gasesti rima potrivita.....

I s-a intamplat unui actor care a cochetat cu rolul de senator....

Harul meu de bun actor
Eu l-am risipit usor
Cu un rol de senator....

Si ma-ntreb : a cui e vina ?
Toma-mi spune :" asta-i rima...
Ea-i de vina , bat-o vina !"


marți, 11 septembrie 2012

Totul merge ....țais

O blonda se destainuie prietenei sale :                                   
-Am fost ieri la oftalmolog....
-Si ce ti-a recomandat ?
-Sa-nvat alfabetul....apoi totul va merge.... țais !






.....cu lentilele Zeiss.....

Carl Zeiss (n 11 septembrie 1816 în Weimar; d.† 3 decembrie 1888 în Jena) a fost un inginer mecanic și un întreprinzător german.


sâmbătă, 8 septembrie 2012

Zambet dupa miezul noptii

Voi de-astea ati mancat la chef ? Crenvursti nu erau ?

miercuri, 5 septembrie 2012

Jos barba sau....platiti

Marele reformator al Rusiei  Tarul Petru I sau Petru cel Mare care a condus Rusia intre anii 1682 si 1725 a dat in anul 1698 "un ucaz  prin care interzice tuturor barbatilor sa-si lase barba inafara de slujitorii bisericii .Cei care vor dori sa-si pastreze barba vor fi nevoiti sa  plateasca un bir."(http://ro.wikipedia.org/wiki/Petru_I_al_Rusiei).
Nu stim daca acest bir era proportional cu lungimea barbii sau nu,dar sa vedem cativa barbosi  care ar fi fost taxati pe vremea lui Petru cel Mare:






Iar daca doriti sa aflati cat creste barba intr-un an  vedeti clipul de la adresa :http://www.hellosm.ro/cat-creste-barba-intr-un-an?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A%20hellosm%20%28Hello%20Satu%20Mare%29

marți, 28 august 2012

Mai zambiti o data ....

Pentru ca nu sunt experta in  retusarea fotografiilor  si pe deasupra m-am grabit ( fiind foarte incantata de ce mi-a trecut prin minte) acum voi incerca "sa dreg busuiocul" si va voi spune ce era in mintea celei care parasea in graba Palatul Cotroceni....
-La naiba ! A si venit ! Am intarziat in fata oglinzii aranjandu-mi spranceana dreapta care-mi da atata bataie de cap....


N-o sa-si dea el seama ca asta-i pistolul acela inofensiv pe care mi l-a trimis.... stiti voi cine...  din inchisoare....Si mai am ....mana lui Clyde pe care o pastrez ca pe un talisman si care ma pazeste de toate relele....

luni, 20 august 2012

Lebedele si ....ratustele lor urate

Oare cat le trebuie sa stea in apa pana sa dea de.... alb ?

Ce sa-i faci  daca-i murdara apa Crisului ?.... Am s-o rog pe o fetita sa le trimita si lor cateva baloane de sapun :