Întâi şi-ntâi îl ocheşti, îl admiri din depărtare şi-i zâmbeşti.... cam aşa :
Apoi te aşezi lângă el şi îl priveşti cu atenţie şi admiraţie spunându-i vorbe dulci, laudându-i culoarea şi prospeţimea şi chiar poţi să-i trimiţi şi sărutări....Le va primi cu drăgălăşenie şi te va răsplăti cu parfumul lui care se va propaga prin aer către tine, fără să fie nevoie să-ti bagi nasul în cupa lui în care ai putea întâlni o albină care nu este întotdeauna prea ospitalieră ....
Uite-aşa :
Se afișează postările cu eticheta De admirat. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta De admirat. Afișați toate postările
miercuri, 9 iulie 2014
luni, 8 iulie 2013
A fost o zi de luni ?
Pentru a atenua influenţele zilei de luni (care în general nu place multora) m-am gândit să vă ofer spre desfătarea ochilor câteva fotografii ale unei fete deosebit de frumoasă, îmbrăcată de vară, de plajă, adică în bikini (pentru că tot am adus ieri vorba despre bikini).
Fata se numeşte Daniella Sarahyba, s-a născut în 8 iulie 1984, este din Brazilia şi este fotomodel.
Aici puteţi vedea mai multe fotografii : http://sportsillustrated.cnn.com/vault/swimsuit/modelfeatured/daniella_sarahyba/2010/model/1/45/index.htm dintre care am ales şi eu trei ca sa vi le arăt.
Da ! E frumoasă !
La mulţi ani, Daniella Sarahyba !
Fata se numeşte Daniella Sarahyba, s-a născut în 8 iulie 1984, este din Brazilia şi este fotomodel.
Aici puteţi vedea mai multe fotografii : http://sportsillustrated.cnn.com/vault/swimsuit/modelfeatured/daniella_sarahyba/2010/model/1/45/index.htm dintre care am ales şi eu trei ca sa vi le arăt.
Da ! E frumoasă !
La mulţi ani, Daniella Sarahyba !
marți, 29 noiembrie 2011
O fata frumoasa
vineri, 18 noiembrie 2011
luni, 14 noiembrie 2011
Daca va e dor de iarna.....
miercuri, 3 august 2011
Mie-mi place Mihaela....
Si mi-a placut de la inceput.Are un dar innascut pentru profesiunea de moderator in emisiunile televizate.E naturala,spontana ,inteligenta si tot ce vreti.Imi aduc aminte de plecarea ei prima data de la Antena ,de la Duminica in familie...Pusesera vreo doua sau trei in locul ei si n-au mai facut decat vreo doua emisiuni...Si-au dat seama ca n-avea rost sa continue...
Spun toate astea pentru ca am vazut multe cuvinte jignitoare la adresa ei in presa,in emisiuni televizate,in forumuri pe net si mi se pare nedrept ...Dar ce sa-i faci,invidia e mare....e mare pacoste in sufletul omului....
Astazi e ziua ei.Ii spun "La multi ani !" si-am sa pun aici o poza mai veche sa serveasca drept model viitoarelor mirese:
Spun toate astea pentru ca am vazut multe cuvinte jignitoare la adresa ei in presa,in emisiuni televizate,in forumuri pe net si mi se pare nedrept ...Dar ce sa-i faci,invidia e mare....e mare pacoste in sufletul omului....
Astazi e ziua ei.Ii spun "La multi ani !" si-am sa pun aici o poza mai veche sa serveasca drept model viitoarelor mirese:
joi, 2 iunie 2011
Carciumareasa

Florile lui Radu Gyr
Sunt flori ce-ţi ies în drum să te sărute
şi-ţi gângure crâmpeie de voroave.
Altele mici şi proaste şi gângave
au ochi adânci şi-ntrebători de ciute.
Unele cântă, altele spun snoave,
cârciumărese zvelte şi limbute.
Sunt flori ce parcă tremură lăute
se spovedesc şi-nchină cruci firave.
Sunt flori cu străluciri de spade goale,
flori cu obraji şi gene lungi de îngeri,
flori îmbrăcate-n platoşe şi zale,
flori prăbuşite-n lacrimi şi înfrângeri,
flori ce te mustră şi te-nfruntă-n cale
şi flori care te iartă că le-nsângeri.
joi, 26 mai 2011
Doi copii
Va prezint "Doi copii" ai pictorului Aurel Baesu (n.26 mai 1896 Falticeni) ca sa va coloreze ziua si sa va smulga zambete de admiratie :

Si pentru ca placerea sa continue va propun sa vedeti videoclipul urmator pe care l-am gasit intamplator pe net si mi-a placut tare mult.Generatiile viitoare vor asista (probabil) la o spectaculoasa renastere a unei noi formatii The Beatles.

Si pentru ca placerea sa continue va propun sa vedeti videoclipul urmator pe care l-am gasit intamplator pe net si mi-a placut tare mult.Generatiile viitoare vor asista (probabil) la o spectaculoasa renastere a unei noi formatii The Beatles.
duminică, 15 mai 2011
Noaptea muzeelor
Noaptea trecuta a fost "Noaptea muzeelor",o noapte in care iubitorii de arta si frumos au participat la evenimentele organizate ,cu aceasta ocazie, in muzeele din tara.
Am ales trei opere de arta pe care sa le admirati drept elogiu celor care le-au creat si a caror zi de nastere este 15 mai:
Fata melancolica a lui Jan Stursa,sculptor ceh....

......un ciobanas a lui Nicolae Grigorescu...

....si o ceasca cu plante de pe deal a lui Stefan Caltia...
Am ales trei opere de arta pe care sa le admirati drept elogiu celor care le-au creat si a caror zi de nastere este 15 mai:
Fata melancolica a lui Jan Stursa,sculptor ceh....

......un ciobanas a lui Nicolae Grigorescu...

....si o ceasca cu plante de pe deal a lui Stefan Caltia...
vineri, 29 aprilie 2011
E nunta-n cartier....
Gioconda se marita
E nunta-n cartier (dar nu orice cartier ci ...un cartier regal!)
Dar cine e alesul
Nu e niciun mister....
( E Mister William,Print al Marii Britanii,Duce de Cambridge!)
O poveste desprinsa parca din cartile cu poze ale copilariei...O fata frumoasa( si nu tocmai saraca)a gasit un print,un print adevarat...si l-a transformat in printul inimii ei...
Dar sa le vedem ,in ziua nuntii lor,pe femeile din viata Printului William:
-strabunica Printului William,Elizabeth Bowes Lyon (Elizabeth Angela Marguerite; 4 august 1900 – 30 martie 2002)supranumita Regina Mama Elisabeta,Ducesa de York,(Ducesa zambitoare) a fost soția regelui George al VI-lea al Regatului Unit.-casatorita in anul 1923:

-bunica Printului William,Elisabeta a II-a (engleză Elizabeth Alexandra Mary) (n. 21 aprilie 1926) este regină a șaisprezece state suverane, cunoscute sub numele de Commonwealth;casatorita la 20 noiembrie 1947:

-mama Printului William, Diana, Prințesă de Wales (Diana Frances, născută Spencer) (1 iulie 1961–31 august 1997) a fost prima soție a lui Charles, Prinț de Wales, moștenitorul tronului Regatului Unit;casatorita la 29 iulie 1981:

-si Catherine, Ducesă de Cambridge (n. 9 ianuarie 1982) este soția Prințului William -casatoria a avut loc astazi,29 aprilie 2011:

Si iata si sarutul, mult asteptat, din balconul Palatului Buckingham:
Sa le uram ,ca la noi,"Casa de piatra!",iar peste 100 de ani sa se consemneze:"Si au trait fericiti pana la adanci batraneti!"
marți, 12 aprilie 2011
"Iar te-ai cufundat in stele si in nori si-n ceruri nalte?"
Pentru ca se implinesc 50 de ani de la primul zbor al omului in spatiu si pentru ca imi plac fotografiile frumoase am gasit cateva imagini de admirat la adresa urmatoare : http://www.recorduri.lovendal.net/cele-mai-spectaculoase-8-imagini-ale-universului-din-2009/
Va invit sa le admirati:
-Urme ciudate pe Marte("diavolii nisipurilor")
-O gaura neagra
-O stea expulzata in spatiul interplanetar
-La moartea unei stele



Va invit sa le admirati:
-Urme ciudate pe Marte("diavolii nisipurilor")
-O gaura neagra
-O stea expulzata in spatiul interplanetar
-La moartea unei stele



Abonați-vă la:
Postări (Atom)










